Movies
Ratings
229
The HandmaidenRated ★ 3.0
The WailingRated ★ 3.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.5
Primal FearRated ★ 4.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.0- The CureRated ★ 4.5
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 3.5
TakenRated ★ 4.0
12 Years a SlaveRated ★ 4.5
DownfallRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 4.5
Batman BeginsRated ★ 3.5
Inglourious BasterdsRated ★ 3.0
American BeautyRated ★ 4.0
The PrestigeRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
Born on the Fourth of JulyRated ★ 4.0
ValkyrieRated ★ 3.5
A Few Good MenRated ★ 4.5