Movies
Ratings
212
The KingRated ★ 4.5
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 5.0
Mission: ImpossibleRated ★ 4.5
GladiatorRated ★ 3.5
Romeo + JulietRated ★ 3.5
What a Girl WantsRated ★ 3.5
Sex and the CityRated ★ 3.5
The IncrediblesRated ★ 3.0
Spider-ManRated ★ 4.5
The Harmonium in My MemoryRated ★ 3.0
The King's SpeechRated ★ 3.5
CinderellaRated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
The OutlawsRated ★ 4.5
Tazza: The Hidden CardRated ★ 4.5
Northern Limit LineRated ★ 3.5
TunnelRated ★ 4.5
The HimalayasRated ★ 2.5