Movies
Ratings
316
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
Fabricated CityRated ★ 4.0
Asura: The City of MadnessRated ★ 4.5
Shutter IslandRated ★ 4.5
99 HomesRated ★ 4.0
The Truth BeneathRated ★ 4.0
The Conjuring 2Rated ★ 2.5
The HandmaidenRated ★ 3.5
Sea FogRated ★ 3.0
The WailingRated ★ 5.0
10 Cloverfield LaneRated ★ 3.5
BeanRated ★ 3.0
Green ChairRated ★ 2.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
SicarioRated ★ 3.5
DeadpoolRated ★ 3.5
A Violent ProsecutorRated ★ 4.0
The Big ShortRated ★ 4.0
Death Note: The Last NameRated ★ 3.5
ObsessedRated ★ 3.5