Movies
Ratings
87
UpRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 4.0
Casino RoyaleRated ★ 4.0
The PrestigeRated ★ 3.0
Howl's Moving CastleRated ★ 3.5
(500) Days of SummerRated ★ 4.5
The Bourne LegacyRated ★ 2.0
The HoursRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 3.5
Girl with a Pearl EarringRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
The Social NetworkRated ★ 5.0
BreathlessRated ★ 4.0
The Big SwindleRated ★ 4.0
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet StreetRated ★ 3.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
21Rated ★ 4.0
Side EffectsRated ★ 3.0
Fight ClubRated ★ 4.0