Movies
Ratings
346
Die HardRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 5.0
City of GodRated ★ 5.0
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 5.0
The Butterfly EffectRated ★ 5.0
Iron Man 3Rated ★ 5.0
The ChaserRated ★ 5.0
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 4.0
ScarfaceRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 3.0
TakenRated ★ 5.0
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 3.0
The HuntRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 5.0
A Chinese Odyssey Part Two: CinderellaRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 5.0