Movies
Ratings
24
Between Calmness and PassionRated ★ 5.0
Primal FearRated ★ 5.0
The Time MachineRated ★ 4.0
Camille ClaudelRated ★ 1.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 5.0
MossRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
Twelve MonkeysRated ★ 5.0
Iron ManRated ★ 4.0
BlindRated ★ 1.0
Love LetterRated ★ 5.0
Kung Fu Panda 2Rated ★ 4.0
Three Kingdoms: Resurrection of the DragonRated ★ 4.0
KnowingRated ★ 4.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 4.0
Evangelion: 1.0: You Are (Not) AloneRated ★ 4.0
WatchmenRated ★ 3.0
My Neighbor TotoroRated ★ 5.0
If OnlyRated ★ 2.0