Movies
Ratings
225
Sea FogRated ★ 4.0
Fists of LegendRated ★ 3.5
RangoRated ★ 3.5
Thank You for SmokingRated ★ 3.5
RashomonRated ★ 4.5
Christmas in AugustRated ★ 4.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.5
DogvilleRated ★ 4.0
Singin' in the RainRated ★ 4.0
Green Street HooligansRated ★ 3.5
Hot FuzzRated ★ 3.5
Friend : The Great LegacyRated ★ 3.5
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 4.0
21 GramsRated ★ 4.0
Lock, Stock and Two Smoking BarrelsRated ★ 4.0
The Road to El DoradoRated ★ 4.0
Little ManRated ★ 3.5
Fly Away HomeRated ★ 4.0
No MercyRated ★ 4.0
The Front LineRated ★ 3.5