Movies
Ratings
22
The Godfather: Part IIRated ★ 4.0
Law Abiding CitizenRated ★ 4.0
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 3.0
Kung Fu PandaRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 3.0
V for VendettaRated ★ 4.0
American GangsterRated ★ 3.0
WALL-ERated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 2.0
White ChicksRated ★ 1.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
TroyRated ★ 2.0
ChicagoRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 3.0
My Dear DesperadoRated ★ 4.0
Fight ClubRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0