Movies
Ratings
253
MaudieRated ★ 5.0
The Iron LadyRated ★ 2.5
La La LandRated ★ 5.0
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 5.0
My Annoying BrotherRated ★ 4.0
Another FamilyRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 5.0
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 3.0
Pitch PerfectRated ★ 3.0
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
Fortress of WarRated ★ 3.0
The Lost BladesmanRated ★ 3.0
White VengeanceRated ★ 3.0
The PatriotRated ★ 4.0
For HorowitzRated ★ 3.0
Eight BelowRated ★ 4.0
The Happy LifeRated ★ 3.0