Movies
Ratings
85
School of RockRated ★ 4.0
Cool RunningsRated ★ 4.0
Raging BullRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
The HostRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 5.0
Ocean's ThirteenRated ★ 4.0
AkiraRated ★ 5.0
RockyRated ★ 5.0
Fist of Fury 1991Rated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Big SwindleRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
Barton FinkRated ★ 5.0
House of Flying DaggersRated ★ 4.0
BraveheartRated ★ 5.0
Porco RossoRated ★ 5.0
ShrekRated ★ 5.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0