Movies
Ratings
171
WhiplashRated ★ 5.0
LUCK KEYRated ★ 5.0
ChefRated ★ 5.0
Soul SurferRated ★ 4.5
Big Hero 6Rated ★ 5.0
Confidential AssignmentRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 4.5
The MimicRated ★ 3.0
Wreck-It RalphRated ★ 5.0
Land of MineRated ★ 4.0
Suck Me ShakespeerRated ★ 4.5
War HorseRated ★ 5.0
District 13: UltimatumRated ★ 4.0
BlindnessRated ★ 4.5
I Love You Phillip MorrisRated ★ 4.0
Castaway on the MoonRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 5.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.5
Ode to My FatherRated ★ 3.5