Movies
Ratings
94
300: Rise of an EmpireRated ★ 4.0
The Legend of 1900Rated ★ 4.0
1408Rated ★ 4.5
The Garden of WordsRated ★ 3.5
PapermanRated ★ 4.0
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet StreetRated ★ 3.0
[REC]Rated ★ 4.0
Evangelion: 1.0: You Are (Not) AloneRated ★ 3.5
The Plan ManRated ★ 3.5
CloverfieldRated ★ 4.5
Big Hero 6Rated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 3.0
Public Enemy ReturnsRated ★ 4.0
Starship TroopersRated ★ 4.0
SerendipityRated ★ 4.0
Between Calmness and PassionRated ★ 4.0
Thor: The Dark WorldRated ★ 4.0
Bicentennial ManRated ★ 4.5
Cloudy with a Chance of MeatballsRated ★ 3.5
OrphanRated ★ 3.5