Movies
Ratings
58
Her Love Boils BathwaterRated ★ 4.5
A Man and a WomanRated ★ 4.0
The Hunchback of Notre DameRated ★ 3.0
Girl, InterruptedRated ★ 2.5
10 Things I Hate About YouRated ★ 4.0
AladdinRated ★ 5.0
Memories of MatsukoRated ★ 5.0
Take This WaltzRated ★ 5.0
Late AutumnRated ★ 3.5
The Little MermaidRated ★ 3.0
Wicker ParkRated ★ 4.5
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 5.0
The Beauty InsideRated ★ 4.5
Wreck-It RalphRated ★ 5.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
HerRated ★ 4.0
UpRated ★ 4.0
A Single ManRated ★ 3.5
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 2.5
Velvet GoldmineRated ★ 3.0