Movies
Ratings
39
The Edge of SeventeenRated ★ 5.0
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 5.0
Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 5.0
Harry Potter and the Prisoner of AzkabanRated ★ 5.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.5
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 4.5
Cloud AtlasRated ★ 3.0
AliensRated ★ 5.0
Sin CityRated ★ 5.0
Big FishRated ★ 4.5
BlindnessRated ★ 4.0
AlienRated ★ 5.0
No Country for Old MenRated ★ 5.0
PrometheusRated ★ 4.5
OblivionRated ★ 4.5
GattacaRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.5