Movies
Ratings
68
Good Will HuntingRated ★ 4.5
The MatrixRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 5.0
LeonRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Godfather Trilogy: 1901-1980Rated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 5.0
Home AloneRated ★ 4.0
FuryRated ★ 4.0