Movies
Ratings
1006
The Secret Diaries of Miss Anne ListerRated ★ 3.5
On the Beach at Night AloneRated ★ 3.0
National GalleryRated ★ 3.5
ArrivalRated ★ 5.0
Maggie's PlanRated ★ 3.0
La La LandRated ★ 4.0
Little Forest: Summer/AutumnRated ★ 3.5
The Bacchus LadyRated ★ 4.5
Little Forest: Winter/SpringRated ★ 4.5
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 3.0
Cape FearRated ★ 4.0
I, Daniel BlakeRated ★ 4.5
A Moment of RomanceRated ★ 3.5
The HeatRated ★ 3.5
SpyRated ★ 4.5
FamilyhoodRated ★ 3.5
TroublersRated ★ 4.0
Family PlanRated ★ 4.5
Delta BoysRated ★ 3.5- The Backward LandsRated ★ 4.0