Movies
Ratings
20
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
12 Years a SlaveRated ★ 5.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 5.0
The IntouchablesRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 5.0
Iron Man 3Rated ★ 5.0
Black SwanRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 5.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 5.0
Star Trek: Into DarknessRated ★ 5.0
HerRated ★ 5.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0
Iron ManRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
3 IdiotsRated ★ 5.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
Tenacious D in The Pick of DestinyRated ★ 5.0