Movies
Ratings
510
CloserRated ★ 4.5
Blue ValentineRated ★ 4.0
50 First DatesRated ★ 4.0
One DayRated ★ 4.0
Wicker ParkRated ★ 3.5
You Are the Apple of My EyeRated ★ 3.5
King of BeggarsRated ★ 4.5
State of PlayRated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
High FidelityRated ★ 4.0
AtonementRated ★ 4.0
O Brother, Where Art Thou?Rated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
When Romance Meets DestinyRated ★ 4.0
Leafie, a Hen Into the WildRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
Manshin: Ten Thousand SpiritsRated ★ 4.0
Bruce AlmightyRated ★ 4.5
The Devil Wears PradaRated ★ 3.5
The ClassicRated ★ 4.0