Movies
Ratings
64
HelplessRated ★ 4.5
Playing It CoolRated ★ 3.0
The Time Traveler's WifeRated ★ 4.5
BeginnersRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 4.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 5.0
The Last WordRated ★ 4.0
ChefRated ★ 4.5
EqualsRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.0
The Way We WereRated ★ 5.0
The Lovers on the BridgeRated ★ 4.5
Annie HallRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 5.0
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 4.5
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 5.0
Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 5.0