Movies
Ratings
117
Princess MononokeRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 4.0- WishRated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 5.0
GloveRated ★ 5.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.0
Officer of the YearRated ★ 2.0
Barefoot GibongRated ★ 4.0
Angels & DemonsRated ★ 3.0
The ThievesRated ★ 5.0
Marriage Is A Crazy ThingRated ★ 2.0
Mamma Mia!Rated ★ 5.0
Il MareRated ★ 2.0
Pacific RimRated ★ 1.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 3.0
World War ZRated ★ 1.0
Crying FistRated ★ 3.0