Movies
Ratings
1161
Trouble with the CurveRated ★ 4.0
Mystic RiverRated ★ 4.5
Letters from Iwo JimaRated ★ 3.5
UnforgivenRated ★ 4.5
The Hitman's BodyguardRated ★ 4.0
Gurren Lagann the Movie: Childhood's EndRated ★ 4.0
Gurren Lagann the Movie: The Lights in the Sky Are StarsRated ★ 4.0
The Godfather Trilogy: 1901-1980Rated ★ 5.0
Oneechanbara The MovieRated ★ 3.0
Tales of Terror from Tokyo and All Over Japan: The MovieRated ★ 3.5
PulseRated ★ 3.0
Survival of the DeadRated ★ 3.0
Friday the 13th: A New BeginningRated ★ 3.5
Friday the 13th Part VI: Jason LivesRated ★ 3.5
A Record of Sweet MurderRated ★ 3.0
Friday the 13th Part IIIRated ★ 3.5
Friday the 13th: The Final ChapterRated ★ 3.5
Guinea Pig: Devil's ExperimentRated ★ 5.0
The Incite MillRated ★ 3.0
Ginger SnapsRated ★ 3.0