Movies
Ratings
94
Love ActuallyRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.5
Toy StoryRated ★ 5.0
Rush HourRated ★ 4.0
King KongRated ★ 3.5
The TerminatorRated ★ 3.5
Bicentennial ManRated ★ 4.0
CarsRated ★ 4.0
Music and LyricsRated ★ 3.0
Saving Private RyanRated ★ 4.0
The AvengersRated ★ 4.5
Nameless GangsterRated ★ 3.5
Cast AwayRated ★ 3.0
The Sixth SenseRated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 3.5
The Dark KnightRated ★ 4.0
FrozenRated ★ 4.0
Back to the FutureRated ★ 3.5
How to Train Your DragonRated ★ 3.5
The TerminalRated ★ 3.5