Movies
Ratings
186
TwentyRated ★ 4.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 0.5
The PiratesRated ★ 2.5
The Man from NowhereRated ★ 4.5
Iron Man 3Rated ★ 3.0- Quo VadisRated ★ 4.0
The Brand New TestamentRated ★ 4.0
Frances HaRated ★ 3.0
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 4.0
Turtles Are Surprisingly Fast SwimmersRated ★ 4.5
Groundhog DayRated ★ 4.5
TranscendenceRated ★ 2.5
The Chef of South PolarRated ★ 4.0
The Queen of CrimeRated ★ 3.5
Sister Act 2: Back in the HabitRated ★ 4.5
21Rated ★ 4.0
Stranger Than FictionRated ★ 5.0
BuriedRated ★ 4.5
Cloudy with a Chance of MeatballsRated ★ 5.0
What Women WantRated ★ 4.5