Movies
Ratings
30
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
LeonRated ★ 4.5
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
The ThievesRated ★ 4.5
MasqueradeRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 4.0
200 Pounds BeautyRated ★ 3.5
The Face ReaderRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 5.0
The Man from NowhereRated ★ 3.0
TitanicRated ★ 4.5
SunnyRated ★ 3.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
GravityRated ★ 3.5
Spirited AwayRated ★ 5.0
August RushRated ★ 3.5