Movies
Ratings
18
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
The Last CastleRated ★ 3.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.5
In TimeRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 4.5
The IntouchablesRated ★ 4.0
About TimeRated ★ 4.5
A Dirty CarnivalRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 4.0
Source CodeRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 4.5
Hachi: A Dog's TaleRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 4.5
New WorldRated ★ 5.0
FriendRated ★ 4.0
X-Men: First ClassRated ★ 3.5
X-Men: The Last StandRated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 3.5