Movies
Ratings
108
The Hurt LockerRated ★ 3.5
Django UnchainedRated ★ 4.0
Architecture 101Rated ★ 4.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 2.5
The Classified FileRated ★ 3.0
HerRated ★ 4.5
The PrestigeRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 4.0
Night at the MuseumRated ★ 3.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 5.0
VeteranRated ★ 5.0
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 4.0
21Rated ★ 3.5
District 9Rated ★ 4.5
Gran TorinoRated ★ 3.5
The Bucket ListRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 1.0
The Bourne SupremacyRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0