Movies
Ratings
32
Spirited AwayRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 2.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
National SecurityRated ★ 4.0
Chungking ExpressRated ★ 5.0
Brokeback MountainRated ★ 4.0
No Country for Old MenRated ★ 5.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
The GodfatherRated ★ 5.0
LeonRated ★ 5.0
21Rated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
3 IdiotsRated ★ 4.0
The Last SamuraiRated ★ 5.0
The ServantRated ★ 4.0
Architecture 101Rated ★ 3.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 2.0
The PianistRated ★ 4.0