Movies
Ratings
63
EquilibriumRated ★ 5.0
The Garden of WordsRated ★ 5.0
Infernal AffairsRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 4.0
The GodfatherRated ★ 4.0
Angels & DemonsRated ★ 4.0
The Phantom of the OperaRated ★ 4.0
Big FishRated ★ 5.0
Notting HillRated ★ 3.0
The Social NetworkRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 5.0
My Neighbor TotoroRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.0
HeroRated ★ 4.0
RatatouilleRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
Death NoteRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 5.0