Movies
Ratings
20
The Devil Wears PradaRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
King and the ClownRated ★ 4.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 4.5
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 5.0
Scandal MakersRated ★ 3.0
Catch Me If You CanRated ★ 5.0
The WhistleblowerRated ★ 4.0
MasqueradeRated ★ 5.0- Take OffRated ★ 2.0
The Face ReaderRated ★ 4.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 2.0
The AttorneyRated ★ 5.0
SunnyRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
Mean GirlsRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 5.0
1789 : Les Amants de la BastilleRated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0