Movies
Ratings
337
Thor: RagnarokRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 5.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 3.0
Take This WaltzRated ★ 2.5
I Am LoveRated ★ 2.0
The Danish GirlRated ★ 5.0
Big FishRated ★ 5.0
The Man from U.N.C.L.E.Rated ★ 3.5
Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 3.5
The Big ShortRated ★ 2.0
DeadpoolRated ★ 4.0
The Darjeeling LimitedRated ★ 4.0
Fantastic Mr. FoxRated ★ 3.5
Like a French FilmRated ★ 3.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.0
Lock, Stock and Two Smoking BarrelsRated ★ 4.0
A Clockwork OrangeRated ★ 3.5
ShameRated ★ 3.5
Blue JasmineRated ★ 4.0