Movies
Ratings
129
The Silence of the LambsRated ★ 4.5
CarolRated ★ 4.0
The GodfatherRated ★ 5.0
GravityRated ★ 4.0
MommyRated ★ 3.5
(500) Days of SummerRated ★ 3.5
The Truman ShowRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
Little Miss SunshineRated ★ 4.0
School of RockRated ★ 3.0
Schindler's ListRated ★ 4.0
X-Men: First ClassRated ★ 3.5
I Saw the DevilRated ★ 3.0
Searching for Sugar ManRated ★ 5.0
21 GramsRated ★ 3.5
LeonRated ★ 5.0
The Piano TeacherRated ★ 4.0
Chico & RitaRated ★ 3.5
SecretRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0