Movies
Ratings
74
From Russia with LoveRated ★ 3.5
For a Few Dollars MoreRated ★ 3.5
Dr. NoRated ★ 4.0
The Scent of Green PapayaRated ★ 3.5
Licence to KillRated ★ 4.0
La StradaRated ★ 4.0
An Officer and a GentlemanRated ★ 4.0
The Whale HunterRated ★ 3.5
First KnightRated ★ 3.5
The Deer HunterRated ★ 4.0
The Gods Must Be CrazyRated ★ 3.5
Lawrence of ArabiaRated ★ 3.5
Red SorghumRated ★ 4.0
Purple NoonRated ★ 4.0
Doctor ZhivagoRated ★ 4.5
High Plains DrifterRated ★ 3.5
The Bridge on the River KwaiRated ★ 4.5
La Femme NikitaRated ★ 3.5
The Good, the Bad and the UglyRated ★ 3.5
Love StoryRated ★ 4.5