Movies
Ratings
814
The MartianRated ★ 5.0
Run All NightRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 2.5
WhiplashRated ★ 4.5
WadjdaRated ★ 3.5
Moonrise KingdomRated ★ 5.0
The Royal TenenbaumsRated ★ 5.0
The Darjeeling LimitedRated ★ 4.5
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.5
The VillageRated ★ 3.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 3.5
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
Han Gong-juRated ★ 3.5
Way Back HomeRated ★ 3.5
Space Pirate Captain HarlockRated ★ 3.0
InterstellarRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 4.5
UnknownRated ★ 3.0
AliensRated ★ 3.5