Movies
Ratings
96
Gone GirlRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 4.0
The JacketRated ★ 5.0
FrankRated ★ 4.0
The HelpRated ★ 5.0
ShameRated ★ 3.5
Moonrise KingdomRated ★ 4.0
Eastern PromisesRated ★ 3.5
American History XRated ★ 3.5
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
Monsters UniversityRated ★ 4.0
Pan's LabyrinthRated ★ 4.0
Million Dollar BabyRated ★ 4.5
My Sassy GirlRated ★ 5.0
Interview with the VampireRated ★ 4.5
Cyrano AgencyRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 4.5
HerRated ★ 3.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 3.5
The PianistRated ★ 5.0