Movies
Ratings
365
St. VincentRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
The IncrediblesRated ★ 3.5
Captain PhillipsRated ★ 4.5- WishRated ★ 4.0
WildRated ★ 3.5
Charlie's AngelsRated ★ 5.0
My Boss, My HeroRated ★ 4.5
My Wife Is a GangsterRated ★ 5.0
Winners & SinnersRated ★ 5.0
Blood DiamondRated ★ 4.5
Home Alone 3Rated ★ 4.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.0
Bad Boys IIRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Bridget Jones's DiaryRated ★ 5.0
Resident EvilRated ★ 5.0
BlindnessRated ★ 3.0
The Fast and the FuriousRated ★ 2.0
Life of PiRated ★ 4.0