Movies
Ratings
94
The ThievesRated ★ 4.0
AssassinationRated ★ 4.5
The Big ShortRated ★ 4.0
Lock, Stock and Two Smoking BarrelsRated ★ 5.0
FailanRated ★ 4.5
Silver Linings PlaybookRated ★ 4.0
MoneyballRated ★ 4.5
The Blind SideRated ★ 5.0
The PrestigeRated ★ 4.5
AvatarRated ★ 4.0
The Berlin FileRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 4.0
The MartianRated ★ 4.0
The Yellow SeaRated ★ 4.5
SnowpiercerRated ★ 4.0
Nameless GangsterRated ★ 5.0
Toy StoryRated ★ 4.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
GravityRated ★ 4.0
LeonRated ★ 5.0