Movies
Ratings
160
FuryRated ★ 4.0
The ChaserRated ★ 4.0
DreamgirlsRated ★ 4.0
VeteranRated ★ 4.5
Crying Out Love in the Center of the WorldRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.5
The TerminatorRated ★ 4.0
My Name Is KhanRated ★ 4.0
Vantage PointRated ★ 3.5
The Way HomeRated ★ 4.5
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.0
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 4.5
The Time Traveler's WifeRated ★ 3.5
Batman BeginsRated ★ 4.0
In TimeRated ★ 4.0
Ocean's ElevenRated ★ 4.0
My Sassy GirlRated ★ 3.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 4.0
The Hunger GamesRated ★ 3.5