Movies
Ratings
1975
Voyage to CytheraRated ★ 5.0
Paddington in PeruRated ★ 2.5
The Red and the WhiteRated ★ 4.5
AlphavilleRated ★ 4.5
EurekaRated ★ 5.0
Peeping TomRated ★ 5.0
The Red ShoesRated ★ 4.5
The Things of LifeRated ★ 4.5
The Edge of the WorldRated ★ 4.0
A Complete UnknownRated ★ 3.5
Mickey 17Rated ★ 4.0
Captain America: Brave New WorldRated ★ 3.0
FlowRated ★ 3.5
Secret(working title)Rated ★ 2.5
SWITCHRated ★ 2.5
Once Upon a Time in High SchoolRated ★ 3.5
Radio StarRated ★ 4.0
A Taxi DriverRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The War of the RohirrimRated ★ 3.0
The AttorneyRated ★ 3.0