Movies
Ratings
284
Green BookRated ★ 4.0
Spider-Man: Into the Spider-VerseRated ★ 4.5
Love ActuallyRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
28 Days LaterRated ★ 4.5
WALL-ERated ★ 4.5
School of RockRated ★ 4.0
PapillonRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
12 Years a SlaveRated ★ 3.5
A Bittersweet LifeRated ★ 3.5
FriendRated ★ 3.5
Big Hero 6Rated ★ 4.5
Planet of the ApesRated ★ 4.0
Transformers: Dark of the MoonRated ★ 4.0
AladdinRated ★ 4.5
Wreck-It RalphRated ★ 4.0
MegamindRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
LucyRated ★ 3.5