Movies
Ratings
308
The Big ShortRated ★ 4.0
AssassinationRated ★ 4.0
The MartianRated ★ 4.5
Inside OutRated ★ 5.0
Northern Limit LineRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 3.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
TomorrowlandRated ★ 3.0
The Chronicles of EvilRated ★ 3.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.5
Big Hero 6Rated ★ 5.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.5
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.5
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 4.0
Very Good GirlsRated ★ 2.5