Movies
Ratings
224
One Battle After AnotherRated ★ 4.0
TarRated ★ 4.0
The Seasons in Quincy: Four Portraits of John BergerRated ★ 5.0
Swimming PoolRated ★ 3.5
LeviathanRated ★ 4.0
Evil Does Not ExistRated ★ 4.0
Testament of OrpheusRated ★ 4.0
The Red ShoesRated ★ 5.0
PossessionRated ★ 3.0
All the Beauty and the BloodshedRated ★ 4.0
Jazz on a Summer's DayRated ★ 5.0
Get OutRated ★ 5.0
PaprikaRated ★ 4.0
VagabondRated ★ 3.5
Belle de JourRated ★ 3.5
Andrey Tarkovsky. A Cinema PrayerRated ★ 5.0
The LighthouseRated ★ 4.5
Fantastic PlanetRated ★ 4.0
The Burning PlainRated ★ 4.0
Café LumièreRated ★ 4.0