Movies
Ratings
101
(500) Days of SummerRated ★ 3.5
The HandmaidenRated ★ 4.0
The Maze RunnerRated ★ 3.0
DeadpoolRated ★ 3.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.5
X-Men: ApocalypseRated ★ 2.0
Batman v Superman: Dawn of JusticeRated ★ 3.0
The WailingRated ★ 2.5
TwentyRated ★ 3.5
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.5
Les MisérablesRated ★ 4.0
StokerRated ★ 3.0
TitanicRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 4.0
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 2.0
Captain America: Civil WarRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.0