Movies
Ratings
61
The Social NetworkRated ★ 5.0
PietaRated ★ 5.0
Grave of the FirefliesRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 5.0
Way Back HomeRated ★ 5.0
The WhistleblowerRated ★ 5.0
ThirstRated ★ 5.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.0
Catch Me If You CanRated ★ 5.0
26 YearsRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
The Bourne IdentityRated ★ 5.0
12 Years a SlaveRated ★ 5.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
Spirits' HomecomingRated ★ 5.0
The HousemaidRated ★ 4.0
MementoRated ★ 5.0
Lust, CautionRated ★ 5.0
UnbowedRated ★ 5.0