Movies
Ratings
150
TrainspottingRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
Nymphomaniac: Vol. IIRated ★ 4.0
The Prince of EgyptRated ★ 4.0
Django UnchainedRated ★ 3.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 3.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 2.5
Public Enemy ReturnsRated ★ 3.0
Rain ManRated ★ 4.0
SwordfishRated ★ 4.0
SunnyRated ★ 3.0
One Fine Spring DayRated ★ 3.0
The Front LineRated ★ 3.0
71: Into the FireRated ★ 2.5
Sherlock HolmesRated ★ 4.0
The Hurt LockerRated ★ 4.0
Blood RainRated ★ 2.5
Cloudy with a Chance of MeatballsRated ★ 2.5