Movies
Ratings
100
A Moment to RememberRated ★ 3.5
Fight ClubRated ★ 5.0
26 YearsRated ★ 3.5
Pom PokoRated ★ 3.0
Home AloneRated ★ 4.0
Nameless GangsterRated ★ 3.0
HarmonyRated ★ 3.5
MotherRated ★ 3.5
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.5
The Little Mermaid II: Return to the SeaRated ★ 3.5
ShrekRated ★ 4.0
Ocean's ElevenRated ★ 3.5
Maundy ThursdayRated ★ 3.5
AmadeusRated ★ 4.0
PonyoRated ★ 3.5
The Social NetworkRated ★ 3.5
Ice AgeRated ★ 4.0
Corpse BrideRated ★ 4.0
Death Note: The Last NameRated ★ 2.5
This Means WarRated ★ 4.0