Movies
Ratings
692
Terminator GenisysRated ★ 4.0
Woman in GoldRated ★ 3.5
Inside OutRated ★ 4.5
Mission: Impossible - Rogue NationRated ★ 4.5
Fifty Shades of GreyRated ★ 3.0
BoyhoodRated ★ 3.5
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.0
The Social NetworkRated ★ 3.5
Monsters UniversityRated ★ 3.0
Taare Zameen ParRated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
Chronicle of a Blood MerchantRated ★ 2.0
Big Hero 6Rated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 4.5
HerRated ★ 3.5
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 5.0
TranscendenceRated ★ 3.0
PhilomenaRated ★ 5.0