Movies
Ratings
511
The Map Against the WorldRated ★ 4.5
The Last PrincessRated ★ 4.5
The WalkRated ★ 4.0
CarolRated ★ 4.5
Friends with BenefitsRated ★ 4.0
Train to BusanRated ★ 4.5
The Royal TailorRated ★ 3.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 5.0
TunnelRated ★ 4.0
Inside MenRated ★ 4.0
The Lion of JudahRated ★ 3.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.5
The HelpRated ★ 5.0
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
Ingrid Bergman: In Her Own WordsRated ★ 3.5
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.0
LawlessRated ★ 4.0
The Messenger: The Story of Joan of ArcRated ★ 3.5
American HustleRated ★ 4.0
Battle RoyaleRated ★ 3.0