Movies
Ratings
256
Cinema ParadisoRated ★ 4.0
Hana and AliceRated ★ 3.5
A Gentle Breeze in the VillageRated ★ 3.5
Kamikaze GirlsRated ★ 3.5
Turtles Are Surprisingly Fast SwimmersRated ★ 4.5
HappyendRated ★ 4.5
The World of UsRated ★ 5.0
The World of LoveRated ★ 5.0
Take Care of My CatRated ★ 4.0
Tony TakitaniRated ★ 3.5
The Taste of TeaRated ★ 3.0
Tokyo!Rated ★ 3.0
It's a Summer Film!Rated ★ 4.0
Perfect DaysRated ★ 4.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.5
BLUE GIANTRated ★ 5.0
Blue ValentineRated ★ 4.0
Hear Me: Our SummerRated ★ 3.0
Good NewsRated ★ 4.0
The Secret World of ArriettyRated ★ 4.5