Movies
Ratings
135
New WorldRated ★ 3.5
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 3.5
American PsychoRated ★ 4.0
The IncrediblesRated ★ 3.5
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
Jurassic ParkRated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
HeroRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
1987: When the Day ComesRated ★ 4.0
Men in BlackRated ★ 3.5
My Sassy GirlRated ★ 3.0
John Wick: Chapter 2Rated ★ 3.5
GattacaRated ★ 4.0
Ex MachinaRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 3.5
Bicentennial ManRated ★ 3.5
Nameless GangsterRated ★ 4.0
X2: X-Men UnitedRated ★ 3.5