Movies
Ratings
102
The Basketball DiariesRated ★ 5.0
X-Men: First ClassRated ★ 3.0
The Eagle Shooting HeroesRated ★ 5.0
Alien: ResurrectionRated ★ 5.0
King and the ClownRated ★ 4.0
SwiriRated ★ 3.0
My Own Private IdahoRated ★ 5.0
Where Is My Friend's House?Rated ★ 5.0
Nine 1/2 WeeksRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 2.0
Three Colors: RedRated ★ 5.0
ContagionRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 3.0
School of RockRated ★ 2.0
Buena Vista Social ClubRated ★ 3.0
Once Upon a Time in AmericaRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.0
American PsychoRated ★ 2.0
Gloomy SundayRated ★ 2.0
Castle in the SkyRated ★ 4.0